İş Ortaklarımız ve Markalarımız

19 Marka temsilciliği ve 3 uluslararası iş ortağımızla her geçen gün büyümeye devam ediyor, hem şirketlerimiz hem de ülkemiz için değer yaratıyoruz.

İş Ortaklarımız

 • ArcelorMittal Lüksemburg ArcelorMittal

  Borçelik ve Kerim Çelik girişimlerimiz için ortaklık kurduğumuz dünyanın önde gelen demir çelik şirketi ArcelorMittal, 60’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor.

 • EnBW AG Almanya EnBW AG

  Borusan EnBW Enerji ortağımız ve Almanya’nın üçüncü büyük enerji şirketi EnBW AG, 27 bin çalışanı ile 5.5 milyon müşterisine hizmet veriyor.

 • GIWA Holding GmbH & Co. KGaA Almanya GIWA

  Almanya’da faaliyet gösteren GIWA Holding, 1965 – 1979 yılları arasında BMW’nin İran distribütörlüğünü üstlenmiş, 1984 yılında Borusan Holding ortaklığı ile günümüzde BMW, MINI, BMW Motorrad, Jaguar ve Land Rover markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Borusan Otomotiv Grubu’nu kurmuştur.

Markalarımız

 • BMW BMW

  1916 yılında kurulan BMW; otomobil ve motosiklet başta olmak üzere çeşitli araçlar üreten Almanya merkezli global bir otomotiv şirketidir. 1984 yılından itibaren ise Borusan Otomotiv Grubu, BMW Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

 • Caterpillar ABD Caterpillar

  İş makineleri ve güç sistemleri konusunda dünya lideri Caterpillar, 23 ülkede faaliyet gösteriyor.

 • BMW Motorrad BMW

  Alman otomotiv üreticisi BMW’nin motosiklet markası olan ve dünyanın en çok motosiklet satan firmaları arasında yer alan BMW Motorrad, 1923 yılından bu yana motosiklet üretiyor. 1992 yılından itibaren ise Borusan Otomotiv Grubu, BMW Motorrad Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

 • MINI MINI

  MINI, 1969 yılında kurulan ve 2000 yılından itibaren BMW çatısı altında üretim yapan, Birleşik Krallık merkezli, üst segment otomobiller üreten uluslararası bir markadır. 1999 yılından itibaren ise Borusan Otomotiv Grubu, MINI Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

 • Jaguar BMW

  Özgün tasarım anlayışı ve yaratıcı vizyonuyla Jaguar, deneyimi odağına alan Birleşik Krallık merkezli lüks bir otomotiv markasıdır. 2014 yılından itibaren ise Borusan Otomotiv Grubu, Jaguar Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

 • Land Rover Land Rover

  Land Rover, modern lüks yaklaşımını odağına alan ve Birleşik Krallık merkezli Range Rover, Defender, Discovery markalarının teknoloji sağlayıcısıdır. 1998 yılından itibaren ise Borusan Otomotiv Grubu, Land Rover Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

 • Olympian Olympian

  En zorlu şartlarda bile güvenilir, temiz, ekonomik enerji sağlayan Olympian jeneratörleri hem Stand-By hem de Prime uygulamaların vazgeçilmezidir.

 • Sam Elektronik SAMElektronik

  SAM Elektronik ürünleri, gemi tersaneleri ve gemicilik firmalarının iş ortağı olarak hareket etmekte ve kıyı ve iç deniz gemilerinden gaz tankerlerine kadar pek çok gemide kullanılıyor.

 • SPXClydeUnion SPXClydeUnion

  Petrol ve doğal gaz segmenti için daha fazla katma değer yaratan ürün ve hizmetler sunan SPXClydeUnion 300 yılı aşkın tecrübesi ile pompa üretimi yapıyor.

İş Ortaklarımız