Borçelik

Borçelik, 1990 yılında Türkiye’nin ilk özel ve en büyük ikinci yassı çelik üreticisi olarak kuruldu. Faaliyetlerine 1994 yılında soğuk haddelenmiş rulo sac üretmek üzere başladı. 1994, 2003 ve 2008 yıllarında yaptığı toplam 530 milyon ABD doları seviyesindeki yatırımların ardından üretim kapasitesini 1.5 milyon tona yükseltti.

Üç soğuk haddeleme ve üç sıcak daldırma galvaniz hattı sayesinde galvaniz kapasitesini 900 bin tona yükselten Borçelik, Türkiye'nin en büyük ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi konumundadır. Yıllık toplam 1.5 milyon tonluk üretim kapasitesi ise 600 bin ton soğuk haddelenmiş ve 900 bin ton sıcak daldırma galvanizli çelikten oluşur.

Borçelik’in, dünya standartlarındaki Çelik Servis Merkezi (ÇSM) hizmetlerinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı konumunda olan Kerim Çelik markası, 500 bin ton metal işleme kapasitesine sahiptir.

Gemlik üretim tesisi ile Türkiye’de uluslararası ResponsibleSteel™ sertifikalı ilk üretim tesisi unvanına sahip olan Borçelik, sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetleri ve topluma değer katan projeleri ile sektöre ilham veren çalışmalar gerçekleştirir.

Borçelik, operasyonlarını ve çalışmalarını dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ArcelorMittal ve Borusan Holding ortaklığı ile 5 farklı lokasyondaki tesislerinde yürütür.

Siteye Git
Borçelik