Borusan Otomotiv Grubu

Borusan Otomotiv Grubu; Borusan Otomotiv İthalat, Borusan Otomotiv Pazarlama, Borusan Oto, Borusan Oto Kıbrıs, Borusan Otomotiv Premium, BOM Motor Sporları ve Borusan Oto Değerlendirme olarak yedi şirketiyle premium otomobil ve motosiklet segmentinde hizmet vermektedir.

Borusan Holding ve Almanya'da faaliyet gösteren GIWA Holding'in ortaklığı olan Borusan Otomotiv Grubu, 1984 yılında BMW Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş ve 1992 yılında BMW Motorrad’ın, 1998’de Land Rover'ın, 2001’de MINI'nin ve son olarak da 2014 yılında Jaguar’ın katılımıyla marka yelpazesi tamamlamıştır.

Borusan Otomotiv İthalat, 40 yıldır Türkiye’de BMW, MINI ve BMW Motorrad markalarının distribütörlüğünü yürütürken, Borusan Otomotiv Pazarlama ise Jaguar ve Land Rover markalarının distribütörü olarak hizmet vermektedir. Borusan Otomotiv Grubu, 25 adet Yetkili Satıcı ve 46 adet Yetkili Servisle faaliyetlerini sürdürmektedir. Borusan Oto, Borusan Otomotiv’in Türkiye’de temsil ettiği tüm markaların satış ve satış sonrası hizmetlerinde faaliyet göstererek, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisi olarak 11 tesisinde, Borusan Oto Kıbrıs ise Jaguar ve Land Rover Yetkili Satıcı ve Yetkili Servisi olarak Kuzey Kıbrıs’taki tesisinde müşterilere en iyi deneyimi sunmak odağıyla hizmet vermektedir. Borusan Otomotiv Premium 2012 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmektedir ve BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover marka otomobillerin kiralama, finans, kasko ve ikinci el satış hizmetlerini tüm yetkili satıcılarında sunmaktadır. Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulan ve bu süreçte 4 kıtada, 20 ülkede, 37 farklı pistte gerçekleştirilen 420’ye yakın yarışta start almış ve 19 şampiyonluk kazanmış olan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bünyesinde BOM Akademi, BOM E-Team ve BOM Karting departmanlarını barındırmaktadır. Ayrıca, 2001 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren, sektöre kazandırdığı ihale süreçleri ile fark yaratan, 2. el araç ihalesinin güvenilir markası Borusan Araç İhale, 2023 yılında Borusan Oto Değerlendirme adıyla Borusan Otomotiv Grubu bünyesine dahil olmuştur.

Borusan Otomotiv Grubu şirket genelindeki sürdürülebilirlik yol haritasını topluma, çevreye ve müşterilere fayda ilkesi paralelinde “Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümünde Öncü Olmak” vizyonu ile belirlemiştir.

Siteye Git
Borusan Otomotiv