Borusan Boru

1958 yılında kurulan Borusan Boru, Türkiye’nin öncü güçlerinden biri olan Borusan Grubu’nun ilk sanayi girişimidir.

Bugün Borusan Boru yüksek satış hacmi ile otomotivden inşaata, enerjiden makine üretimine dek her alanda yüksek teknoloji ürünü borularıyla deneyimini, uzmanlığını ve tutkusunu dünyanın dört bir köşesine taşıyor, çelik boru sektöründe Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor.

Pazar dinamikleri doğrultusunda küresel bir bakış açısıyla yatırımlarını sürdüren şirket 2001 yılında İtalya’da aldığı tesisle Borusan Vobarno Tubi S.p.A. şirketini kurarak ilk yurt dışı yatırımını yaptı. 2014 yılında ABD’deki Baytown fabrika yatırımını yönetmek üzere Borusan Pipe US Inc.’yi kurdu. 2023’te global pazarların yerel oyuncusu olma stratejisi kapsamında ABD’nin en yüksek kalite ve kapasitede üretim yapan şirketlerinden Berg Pipe’ı satın aldı ve Borusan Berg Pipe olarak bünyesine kattı.

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde 50 yıldır ilk 100'de yer alan Borusan Boru; binlerce ürünü, güvenilir hizmeti, kalitesi, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği ilkler ile boru üretmenin ötesinde Türkiye'nin geleceğini inşa ediyor. Yönetim politikaları ile sürdürülebilir bir toplum ve dünya, büyük ölçekli yatırımları ile kalkınmış bir ülke ve güvenli bir gelecek sunuyor.

Siteye Git
Borusan Boru