Yatırımcı İlişkileri

Temelleri 1977 yılında atılmış olan Borusan Yatırım, halka açık ikinci şirketimiz olarak 1996 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Temelleri 1977 yılında atılmış olan Borusan Yatırım, halka açık ikinci şirketimiz olarak 1996 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Borusan Yatırım ile güçlü kurumsal iş kültürümüzü; çelik, distribütörlük, lojistik ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerimizden oluşan portföyümüzle yatırımcılara ulaştırmayı hedefliyoruz.

Borusan Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her sektörde sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığı konularında bir öncülük misyonu olduğuna inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız gezegendeki doğal kaynakların sınırsız olmadığı bilinciyle, kaynakları verimli kullanarak, geleceği tüketmeden yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Borusan Yatırım olarak stratejik sürdürülebilirlik önceliklerimizi belirlerken; GRI standartları ve BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını dikkate alıyoruz. 

Tüm faaliyetlerimizi kurumsal yönetimin şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik prensipleri çerçevesinde yürütürken, tüm iç ve dış paydaşlarımızla iletişimimizi etkin ve şeffaf bir temele dayandırarak, önceliklerimizi paydaşlarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak belirliyoruz.

Detaylı Bilgi www.borusanyatirim.com