Borusan Lojistik

1973 yılında kurulan Borusan Lojistik, end-to-end yurt içi 3PL hizmetleri, liman hizmetleri ve uluslararası taşıma hizmetleri gibi ana iş alanlarında faaliyet gösterir. Lojistik hizmetleri sektörünün liderlerinden biri olarak kapsamlı ve güvenilir çözümler sunar.

Borusan Lojistik, yurt içi FTL (Komple Tır/Kamyon Taşımacılığı) hizmetiyle eTA’yı, 2012'de Türkiye'nin ilk FTL taşıma platformu olarak kurdu. Bu platformda 181 bin kamyon/tır kaptanı ile gerçekleştirilen yıllık sefer sayısı 399 bindir.

Türkiye genelinde 28 ilde, toplam 450.000 m2 açık ve kapalı depo alanına sahip olan borusan Lojistik, ülke çapındaki bu dağıtım merkezleri ile Türkiye’nin 81 iline hizmet verir. Bu kapsamda 2022'de 600 milyon desi yük taşıma hizmeti ve günlük 1.600 ev teslimatı gerçekleştirdi.

Borusan Lojistik uluslararası hatlarda faaliyetlerini sürdürürken uluslararası kara taşımacılığı, demir yolu taşımacılığı, hava ve deniz taşımacılığı, gemi kiralaması, proje lojistiği ve ağır taşımacılık gibi geniş bir hizmet yelpazesi de sunar.

Siteye Git
Borusan Lojistik